Столичният общински съвет ще се събере в събота на извънредно заседание, на което ще се обсъди ситуацията със сигурността в София. Малина Едрева - председател на групата на общинските съветници от ГЕРБ коментира за "Хоризонт":
Отправихме предложение да изслушаме доклади както от СДВР, така и от Прокуратурата с оглед на събитията, които наблюдаваме в последните 24 часа, директорът на пожарната, директорът на Бърза помощ в София и ако реши да вземе отношение - и министърът на вътрешните работи.
По-рано извънредно заседание на Столичния общински съвет, на което да се обсъди сигурността в София, поискаха общинските съветници от БСП по повод вчерашните сблъсъци на протестиращите и полицията пред сградата на Народното събрание.
Съветниците в момента са в лятна ваканция. Извънредна сесия може да бъде свикана по предложение на председателя на Общинския съвет, на областния управител на София или по настояване на една трета от общинските съветници, припомни Милка Христова - председател на групата на БСП в СОС:
Според нас извънредната сесия се налага във връзка със създалата се ситуация, сблъсъци, които вече не са, в никакъв случай не могат да бъдат охарактеризирани като мирни, стигна се и до насилие, стигна се и до вандалско унищожаване на общинско имущество. Председателят на Общинския съвет ни обеща, че в порядъка на спешност, може би след около час или два ще бъде свикан председателският съвет на Столичния общински съвет, в който участват представители на всички политически сили, представени в Съвета, на който ще бъде разгледано нашето заявление и съответно ще бъде взето решение.