Половин милион лева струват ремонтите на училищата и детските градини в община Велико Търново. В понеделник в тях ще влязат близо 9 хиляди деца и ученици.
В общинските училища са извършени ремонти за близо 200 хиляди лева. Професионалните гимназии са вложили 77 хиляди лева за реконструкция на покриви и освежаване на класните стаи. Само в две училища работата ще продължи без да пречат на занятията, каза кметът Даниел Панов:
Предполагам, че след първата седмица на учебната година ще бъдат завършени и те. Всички други ремонти, които са във връзка с учебния процес, класните стаи, физкултурни салони, столови, са приключили навсякъде.
210 хиляди лева струват ремонтите на детските градини. Най-мащабният е бил в детска градина „Слънце“, в която по проект за енергийна ефективност са вложени 130 хиляди лева.