Парламентът освободи Филип Златанов от поста председател на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси. Гласуваха 171 депутати, "за" бяха 170, против беше един. Единственият, който гласува "против", беше депутатът от Коалиция за България Антон Кутев:
Тези двама хора тук няколко пъти се изказаха и нито веднаж не казаха, че те не са въздействали върху Златанов. Накрая излязоха от залата и накрая не гласуваха. Тези двамата - Борисов и Цветанов - не гласуваха за оставката на господин Златанов. И аз смятам, че нашата процедура не беше завършена. Ние не изпълнихме нашата роля. Ние не показахме с пръст тези, които са виновни за ситуацията в България - Борисов и Цветанов.
Гласуването бе отложено заради вчерашното неявяване на Златанов в парламента. Той отново беше поканен да присъства днес в пленарната зала, за да бъде изслушан от депутатите по казуса със скандалното тефтерче. Адвокатът на Златанов е изпратил писмо до председателя на НС Михаил Миков, в което припомня, че срещу Филип Златанов има досъдебно производство, поради което всяко публично изявление на клиента му ще наруши конституционното му право на защита. Парламентът уважи правото на Филип Златанов да бъде защитен и да не прави изявления.
Заседанието на Народното събрание протече в сериозни дебати по темите "Избори", "Държавна сигурност", "Къде има други тефтерчета". Тези теми бяха повдигнати и придружени със серия лични обяснения и нападки между Бойко Борисов и Лютви Местан.
Десислав Чуколов от "Атака" разкритикува депутатите, че са се хванали на това как ГЕРБ са изместили темата - първо с това къде е Станишев, после с нападки по адрес на Лютви Местан.
Страстите утихнаха, след като депутатите почетоха с едноминутно мълчание паметта на починалия председател на Европейската народна партия Вилфрид Мартенс.