И днес студентите от Журналистическия факултет на Софийския университет не позволиха да се провеждат учебни занятия в зала 13.
Спас Крайнин е първокурсник по журналистика:
Реших, че каузата си струва да се борим за по-висок морал в политиката и смятам, че ние студентите сме носители на едно по-добро бъдеще. Сега е назрял моментът. Протестите, които се случват на площада имаше връхна точка, пиков момент, сега са много по-слаби, хората се измориха и решихме да се включим, за да им дадем кураж и да покажем на обществото, че студентите съществуват в тая държава. Ние се събираме всяка сутрин и решаваме какво ще правим на следващия ден, т.е. продължаваме.
Борис Рангелов - също първокурсник по журналистика:
Решението на Конституционния съд за връщането на Делян Пеевски като народен представител, за мен беше капката, която преля чашата. Трябва да знаем, че освен правото и политиката има едно понятие, което се нарича морал. Ние търсим къде е пресечната точка между морал, политика и право. Не смятам, че закъсняхме, на нас ни трябваше време, за да се организираме, за да направим акцията.
Доц. Светлана Божилова, преподавател по телевизионна журналистика:
Не само аз, а и много колеги от университета и от факултета по журналистика застават зад тази кауза. Решенията на Конституционния съд за медиите - отпадна текстът сътрудници и служители на Държавна сигурност да не могат да бъдат членове на управителни съвети и на обществени медии - БНР, БНТ и Регулаторът (СЕМ - бел. ред.), за мен това е връщане в началната точка. Самата аз съм участвала в писането на този текст и няма как да не се възмущавам, че с решението си Конституционният съд просто ни отдалечава от европейските стандарти.
За да подкрепят протестиращите, дойдоха и журналистите Ралица Ковачева, Иван Бедров, Полина Паунова и Ирен Филева.