от 21.00 часа

Ивайло Петев и "АЕЛ" с победа над "Зенит"

Ивайло Петев

Воденият от Ивайло Петев отбор на "АЕЛ" (Лимасол) изненадващо победи с 1:0 у дома състава на "Зенит" (Санкт Петербург) в мач от третия квалификационен кръг в Шампионската лига.

В 64-ата минута с глава се разписа Лукаш Гикиевич след центриране на Бебе, което донесе успеха в полза на отбора от Кипър. Само три минути след гола на "АЕЛ" гостите останаха с човек по-малко на терена. Аксел Витцел удари без топка противник и веднага видя червения цвят на картона.

Срещата-реванш между двата отбора е на 6-и август.

Наставникът на "АЕЛ" (Лимасол) Ивайло Петев остана безкрайно щастлив от победата:

Това е много голяма победа за "АЕЛ" и кипърския футбол. Моят отбор бе отличен в защитен план. След като знаехме срещу какъв отбор се изправяме, направихме всичко възможно да постигнем нещо добро и успяхме. Поздравления за играчите и феновете. През цялата седмица говорихме, че трябва да си повярваме, че имаме шансове и успяхме, каза Петев.