"Милан" пропусна възможност да се изкачи трети на Италианското първенство по футбол

"Милан"-"Фиорентина"

"Милан" пропусна възможност да се изкачи на трето място в класирането на Италианското първенство по футбол, след като стигна само до равенство 1:1 срещу "Фиорентина" в мач от осмия кръг на Серия "А". Жереми Менес центрира от корнер в 25-ата минута, но неговият пас беше прекалено висок и далечен и попадна далеч от задната греда. Там обаче се извиси централният защитник Кристиан Сапата, който изпрати топката пред вратарското поле и тя беше засечена от Найджъл де Йонг за 1:0.

Грешка в отбраната на "Милан" в 64-тата минута обаче възстанови равенството. Матия Де Шилио изчисти топката в краката на Хуан Куадрадо, а той подаде към Йосип Иличич. Останал с много пространство пред себе си, словенецът напредна и стреля, а Кристиян Абиати не успя да спаси удара.

"Милан" е на шесто място в Серия "А" и изостава на точка от "Удинезе", който заема последната квота за Шампионската лига. "Фиорентина" е на 11-а позиция към момента.