Летен спортен фестивал събра стотици край "Момина скала"

| обновено на 10.07.16 в 18:15

Стотици се събраха на летен фестивал под мотото „Обичам спорта, София и Витоша” в района на хижа "Момина скала". Събитието е част от инициативата София - Европейска столица на спорта 2018 г. и включва планинско колоездене, планинско бягане и кратък туристически поход.
В планинското бягане по 12-километровото трасе с име „Кумата“ най-бърз от близо 240-те участници бе Росен Лилов, който въпреки, че стартира в групата на ветераните над 40 г., изпревари всички и финишира първи. При жените победата грабна бившата националка по ски-бягане и участничка на олимпийските игри в Сочи 2014 Антония Григорова.

Драматичен финал имаше при колоездачите. Шампиони с равно време станаха Бойко Танчев и Илко Илиев. Двамата финишираха прегърнати за 51:37.0 мин., а Танчев също дублира успеха си от колоездачната Обиколка на Витоша преди по-малко от месец.При жените победителка е Карина Дончева.