"Селтик" поправи грешката с аматьори от Гибралтар

Шампионът на Шотландия и на Европа за 1967 година "Селтик" победи с 3:0 аматьорския "Линкълн" от Гибралтар и се класира за третия кръг на квалификациите на Шампионската лига по футбол.

Шотландският тим изненадващо загуби първия мач като гост с 0:1, но след 3:0 като домакин продължава в следващия кръг с общ резултат 3:1. Там "Селтик" ще играе срещу тима на "Астана" (Казахстан), който е воден от българския треньор Станимир Стоилов.

"Селтик" отбеляза трите гола в реванша в рамките на шест минути през първото полувреме. Микаел Лустиг откри резултата в 23-ата минута, а след това точни бяха Лий Грифитс и Патрик Робъртс.

Унгарският шампион "Ференцварош" загуби от "Партизани" (Албания) с 1:3 след изпълнение на дузпи, след като редовното време и продълженията на реванша, както и първата среща завършиха 1:1. Домакините пропуснаха три от четирите си опита от бялата точка.

"Динамо" (Загреб), шампион на Хърватия за последните 11 сезона, победи "Вардар" (Скопие, Македония) с 3:2 и продължава в следващия кръг на квалификациите с общ резултат 5:3.