"Реал" (Мадрид) с лесна победа над "Гранада"

"Реал" (Мадрид) не остави "Барселона" за дълго еднолично на върха в Ла Лига, след като победи "Гранада" като гост с 4:0, малко повече от два часа, след като "Барселона" надигра с 4:1 у дома "Виляреал".

"Кралският клуб" стигна много лесно до успеха срещу изпадналия вече тим на домакините, като реализира и четирите си попадения още преди почивката. Хамес Родригес се разписа на два пъти в 3-ата и 11-ата минута, а още два гола добави Алваро Мората в 30-ата и 35-ата минута.

Зинедин Зидан бе дал част на почти всичките си основни играчи, сред които Кристиано Роналдо, Тони Кроос, Лука Модрич, Кейлор Навас и Марсело, а Карим Бензема се появи като резерва през втората част.

С успеха Реал събра 84 точки, колкото има и временният водач Барселона, но столичани са и с мач по-малко от каталунците. До края на първенството в Испания остават само два кръга.