от 12.00 часа

"Витоша" (Бистрица) влезе в елита

"Витоша" (Бистрица) ще играе в Първа професионална лига от следващия сезон. Отборът на Костадин Ангелов, завършил трети във Втора лига, спечели баража с "Нефтохимик" с 1:0 на стадион Трейс Арена в Стара Загора и за първи път спечели промоция за елита.

Нигериецът Пол Отофе отбеляза единствения гол в мача в 59-а минута. Първата по-сериозна атака бе за Витоша, но удар на Ангел Стоянов в 19-а минута бе спасен от вратаря на Нефтохимик. В 33-а минута Костадин Хазуров изведе Мариян Огнянов сам срещу вратаря на Витоша, но нападателят стреля неточно.

В ответната атака Отофе стреля неточно. Нападателят на бистричани обаче се реваншира в 58-а минута, когато получи отлично центриране от Стоянов и с глава прати топката в мрежата - 1:0 за Витоша.

Малко по-късно контраатака на Витоша завърши с пас на капитана Садула към Амзин, но последният стреля над вратата. Отборът от Бистрица продължи да атакува опасно и в 74-а минута отново Отофе бе на върха на атаката, но ударът му премина встрани от вратата.

Нефтохимик така и не успя да осъществи по-сериозен натиск до края и Витоша заслужи класирането си за елита.