Башич срещу Вавринка на полуфиналите в София

Стан Вавринка

Босненския квалификант Мирза Башич  е последният полуфиналист на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София, с награден фонд 501 хиляди евро.

Башич надигра германеца Максимилиан Мартерер в оспорван мач с 6:4, 4:6, 6:3 за час и 44 минути игра.

В спор за място на финала босненецът ще срещне водача в схемата Стан Вавринка, който се наложи над Виктор Троицки (Събрия) с 6:1, 7:6.

Башич започна по-агресивно и успя да спечели първия сет с 6:4, след като проби подаването на съперника в десетия гейм.

Във втория ролите се размениха и след пробив още в първия гейм Мартерер успя да надделее с 6:4.

В решителния трети сет двамата печелеха сервис геймовете си до осмия, в който Башич направи пробив и откри пътя към победата с 6:3.

В програмата за днес в първия полуфинал ще се срещнат Мариус Копил (Румъния) и Йозеф Ковалик (Чехия) от 14 часа, а не преди 18 часа е вторият полуфинал между Вавринка и Башич.