Eмисия новини
от 18.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преглед на печата

Снимка: Мария Пеева

Поканата към папа Франциск да посети страната ни вероятно през 2019 година е водеща тема за излизащите днес столични вестници.

"Папа Франциск идва в България като част от балканска обиколка", пише в заглавие на първата си страница вестник "24 часа". Писмена покана да посети България занесе премиерът Бойко Борисов на папата при аудиенцията си с главата на римокатолическата църква вчера. Трябват поне 5 месеца, за да подготвим посещението, обяснили на Борисов във Ватикана, допълва всекидневникът.

"Молете се за България и за мира в региона" е казал премиерът на папата, отбелязва по темата вестник "Стандарт". По думите на министър-председателя, целта на посещението на Светия отец в страната ни е да не отпада от общественото внимание темата за Западните Балкани.

"Папа Франциак израснал с българско кисело мляко" допълва вестник "Труд". Изданието обяснява, че папата от малък знае за България и за киселото ни мляко. Като дете майката на главата на Римокатолическата църква му купувала от аптеката закваска и му го приготвяла. Това е споделил самият папа Франциск по време на срещата му с премиера Борисов, уточнява "Труд". 

"Търсенето на винилови плочи у нас е нараснало с 55% през последната година. Това показват данните на Българската асоциация на музикалните продуценти, цитирани от вестник "Монитор". Тенденцията за завръщането на винилите на родния пазар е устойчива през последните четири години, отбелязва изданието.

"Кърлежи засмукват по 30 души на ден, пише вестник "Телеграф". Според изданието огромни опашки от ухапани се вият пред Националния център по заразни и паразитни боллести в столицата. 

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени