За пръв път в базара се включиха Монако, Ватикана и Гватемала. За пръв път е имало и картови разплащания, като безкасово са били генерирани близо 10 000 лева.
Уникални ръчно изработени сувенири и облекла и традиционни кулинарни шедьоври отличаваха многобройните щандове на различните държави. Индонезия, Иран и Палестина са само част от държавите, представени на двете сцени.
Тазгодишният базар се очертава като един от най-успешните за благотворителното събитие, но все още не могат да бъдат назовани конкретни суми на постъпленията, обясни пред „Хоризонт“ председателят на Международния женски клуб Албена Джоунс.
„Даренията продължават да идват и това се случва до края на януари. Прогнозата ни е много оптимистична. Миналата година събрахме 373 000 лева, с които подкрепихме 24 социално значими благотворителни каузи, а тази година се надяваме да надхвърлим 400 000 лева", уточни Албена Джоунс.
"Искахме да акцентираме върху жените посланички и се оказа, че в България имаме феноменална цифра – 21 посланички. Тази година те бяха нашите специални гости, активно се включиха в своите щандове и заедно със своите сънародници и доброволци продаваха традиционни национални стоки", разказа още тя.
"Майка ми е българка, баща ми беше от Южен Судан. През детството си сме живели в много страни по света - баща ми като лекар от ООН. пътувахме изключително много" - така Албена Джоунс от малка заживява с отворени сетива за света в неговото многообразие. Завършва образованието си в Лондон, работи като финансов анализатор в "Блумбърг" за Източна Европа, а след промените се връща тук да развива собствен бизнес. От четири години е в Международния женски клуб.