Пазарите на акции на Уолстрийт стартираха доста колебливо търговията в сряда, като и трите основни фондови индекса отстъпват леко от техните рекордни върхове, достигнати по-рано през седмицата.
През последните сесии на търговия индексите нараснаха до нови исторически нива благодарение на инвеститорския оптимизъм за скорошно подписване на "първа фаза" от търговската сделка САЩ-Китай от двамата президенти Доналд Тръмп и Си Цзинпин. Някои анализатори обаче се притесняват, че пазарите може би се реагирали прекомерно на тези очаквания за скорошна сделка, като в същото време инвеститорите сякаш вече желаят да видят по-конкретни развития на търговската сага между Вашингтон и Пекин, преди отново да се втурнат да купуват агресивно акции.
Индексът DJIA се понижава с 0,07%, след като във вторник той нарасна с едва 0,1%, но достатъчно за удари нов рекорден връх от 27 492,63 пункта. Широкият индекс S&P500 също се понижава скромно с 0,04%, след като в понеделник и той достигна исторически връх.
Малко по-силен спад с 0,45% бележи технологичният индекс Nasdaq Composite, като и той успя да затвори вчера в рекорден исторически връх за втора поредна сесия на търговия.
По-значимо поскъпване пък бележат акциите на Xerox и особено тези на Hewlett-Packard след информацията за евентуално сливане на двете компании. Xerox потвърди сутрешните съобщения, че обмисля да предложи оферта за покупката на компанията HP, чиято пазарна стойност е около 27 млрд. долара. Акциите на Xerox Holdings Corp. поскъпват с 1,6%, докато акциите на изпитващата проблеми фирма за производство на принтери и компютри - HP Inc. нараства с над 12%.
Понижение с 1,11% бележи подиндекса на S&P500, включващ енергийните компании. като реакция на поевтиняването на петрола, след като Енергийната информационна администрация на САЩ отчете изненадващо силен ръст на стоковите запаси на суров петрол за седмицата до 1-ви ноември с цели 7,9 млн. барела при прогноза за доста по-скромно увеличение с около 2,7 млн. барела.