Проектът предвижда да бъдат проучени каналите, по които ученици от 4-и до 6-и клас, на възраст 10-12 години, могат да се включат активно във взимането на решения, свързани със средата им за игра и спорт.
Вече няколко години работим усилено с родителите, с гражданите, за да определим какви трябва да са площадките за игра, местата за спорт, но мнението на децата остава на заден план. Ще се опитаме да ги достигнем, чуем и да спомогнем първо един район, а после и цяла столица да им обърнат внимание. Ще работим с училища, община, институции, медии и специалисти. Идеята е да развием този диалог и да изготвим ясни препоръки какво трябва да се промени, обясни пред Радио София Мая Цанева от сдружението.
Има различни онлайн и присъствени събития, които са насочени към децата, но обикновено са насочени към по-малките деца на възраст до 7 години. За децата във възрастовата група между 10 и 12 години, когато се формират представите за обществото, за тях няма източници, от които да се информират, нито никой се интересува от тяхната позиция, уточни Цанева.
Чуйте интервюто на Лили Големинова с Мая Цанева.