Над половин тон кокаин конфискува гръцката полиция в Солун. Арестувани са петима души.
Днес те дават показания пред прокурор.
След продължителна оперативна разработка полицията намерила в кола скрити над 300 килограма кокаин. При обиск в дома на единия от арестуваните са конфискувани още пакети с наркотика, като общо заловеният кокаин е 585 килограма.
Наркотиците са с нацистка символика, което според разследващите показва, че кокаинът е внесен от Латинска Америка през Албания. Солун е използван като място за разпределение на наркотика.
Арестуваните са четирима албански граждани и един грък, които днес ще дават показания пред прокурора.
Според съобщения на медиите бандата е била базирана в Албания, а дрогата е предназначена за европейския пазар.
Смята се, че количеството кокаин, разбито на дози, би могло да се продаде на стойност между 11 и 33 милиона евро.
Гръцките власти разследват нелегалния път за внасяне на наркотика. Предлага се, че ръководител на мрежата е единият от арестуваните - 50 годишен албанец