Загуба за Сепси и Борислава Христова в Евролигата

Борислава Христова
Снимка: Sepsi-SIC

Българската националка Борислава Христова и отборът на Сепси (Румъния) загубиха първия си мач от групите на Евролигата по баскетбол за жени.

Сепси отстъпи пред Сарагоса с 57:85 (17:29, 11:17, 17:17,12:22) като гост в Испания в първа среща от група „А“ в редовния сезон на турнира и заема седмо място във временното класиране.

Домакините изиграха силно първо полувреме, а Христова и съотборничките й изостанаха с 18 точки още на почивката при 28:46. Последва равностойна трета част, след която разликата се запази и Сепси губеше с 45:63 преди финалните 10 минути.

Борислава Христова завърши с 6 точки, 5 борби и 2 асистенции за малко повече от 36 минути на терена.

В следващия си мач на 11 октомври Сепси ще бъде домакин на Берета Фамилия (Италия).

В редовния сезон на Евролигата за жени отборите са разделени на две групи по осем тима, а първите четири от всяка от двете групи ще продължат на четвъртфиналите.

По публикацията работи: Любомир Тодоров