Дея спорт отстъпи в първия сблъсък със Сен Назер

Лозана - Дея спорт
Снимка: архив БНР

Отборът на Дея спорт (Бургас) загуби първия си мач от 1/16-финалите на третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Играчите на Франческо Кадеду допуснаха обрат и остъпиха вкъщи на френския Сен Назер с 1:3 (25:22, 19:25, 18:25, 21:25) в среща, играна тази вечер пред над 500 зрители в зала "Младост".
Срещата-реванш между двата отбора е следващия вторник (28 ноември) във Франция. Дея спорт ще трябва да направят истинско чудо, за да спечелят с 3:0 или 3:1 и да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна френският тим се нуждае само от два спечелени гейма, за да продължи напред към към 1/4-финалите на "Чалъндж къп".
Най-резултатен за Дея спорт стана Николай Учиков с 16 точки (2 блока, 1 ас и 37% ефективност в атака). Валентин Братоев (44% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) и Теодор Тодоров (5 блока! и 50% ефективност в атака) приключиха с 11 и 10 точки, но и това не беше достатъчно за успех.
За тима на Сен Назер американският национал Кайл Енсинг (2 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака) и центърът от Кабо Верде Хелдер Рони Мендеш Спенсър (2 блока, 1 ас и 80% ефективност в атака) реализираха по 19 точки за победата.

По публикацията работи: Владислав Стоянов