Берое с лесна победа в първенството

Берое

Берое победи тима на Шампион 2006 със 101:59 (31:18, 28:15, 19:12, 23:14) като домакин в Стара Загора в мач от 11-ия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Победата бе десета за шампионките от Берое, които в миналия кръг допуснаха единственото си поражение до момента. Съставът на Шампион 2006 претърпя седма загуба от десет изиграни двубоя.

Единствено началните минути в срещата бяха по-равностойни, а до края на първата част домакините поеха водачеството и не го изпуснаха до края. Те поведоха с 31:18 след 10 минути игра, а на почивката авансът им превиши 20 точки – 59:33. През второто полувреме Берое също доминираше, като преди заключителните 10 минути водеше със 78:45. Домакините имаха превъзходство под коша (43-25) и бяха по-ефективни в стрелбата от игра (61%-36%). Най-голямата разлика в мача достигна 48 точки.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за старозагорския тим. Тя се отличи с 20 точки, 7 борби и 10 асистенции. Димана Костова се включи с 19 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Яна Карамфилова добави 18 точки, 4 борби и 4 асистенции. За Берое на терена се появи и старши треньорът Жаклин Златанова, която реализира 6 точки и 1 асистенция за 7 минути игра. Анджела Стамболян завърши с 26 точки и 5 борби за гостите, а Елена Драгоева се отчете с 13 точки, 3 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг през 2024 година Берое ще гостува на Локомотив София на 5 януари, а ден по-късно Шампион 2006 ще приеме Рилски спортист в столицата.