Черно море Тича спечели пета победа в НБЛ

Черно море - Ямбол

Черно море Тича записа пета победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Варненският тим стигна до труден успех над Ямбол с 93:89. За домакините Аверил Ъгба завърши с "дабъл-дабъл" – 26 точки и 13 борби. Черно море Тича има в актива си вече пет победи и 8 поражения, като Ямбол е със същия актив.

През първата част гостите показаха по-добра игра и заслужено я спечелиха. След равностойно начало на мача Ямбол успя да поведе с 5 точки след близо 3 минути игра при 10:5. Играчите на домакините допускаха прекалено много грешки и в средата на първия период преднината на гостуващия тим стана 19 точки при 19:10. Три минути и 56 секунди преди края на първата четвърт Ямбол дръпна с 10 точки при 22:12 и без проблеми взе частта с 32:18. През втория период домакините показаха много по-добра игра. Те стартираха втората част със 7:0 точки и намалиха изоставането си до 7 точки – 25:32. С кош на Къртис Джоунс след почти три минути игра Черно море Тича намали разликата до 5 точки в полза на Ямбол – 29:34. След два поредни коша на Къртис Джоунс домакините изравниха при 38:38 около 2 минути и 40 секунди преди почивката. На полувремето резултатът бе 45:39 за Ямбол.

След почивката гостите увеличиха аванса си на 9 точки при 52:43 за минута и половина игра след тройка на Питър Кис. Както през първата четвърт домакините допускаха много грешки и след малко повече от 4 минути игра с тройка на Павел Маринов Ямбол поведе с 14 точки – 61:47. Три минути преди края на третата част домакините намалиха пасива си до 8 точки при 59:67, а преди решителната последна част резултатът бе 72:64 за гостите. След почти три минути игра през последния период домакините успяха да намалят пасива си до 2 точки при 74:76. Гостите отново поведоха със 7 точки при 83:76, но с кош на Мартин Коцев домакините изравниха при 83:83, а малко по-късно Аверил Ъгба вкара нов кош за Черно море Тича и варненският тим поведе с 85:83 около две минути и половина преди края на мача. Гостите успяха да обърнат резултата в своя полза, но подкрепяни от вярната си публика домакините отново обърнаха резултата и заслужено спечелиха срещата.