Еди Пенев и Йордан Александров с първи места на земя и успоредка в европейската онлайн купа по спортна гимнастика

Еди Пенев и Йордан Александров спечелиха първите места в състезанията на земя и на успоредка в първия етап от европейската онлйн купа по спортна гимнастика за мъже. В надпреварата  участваха 45 гимнастички от 14 държави.  Състезателите играха в собствените си зали в новаторски дигитален състезателен формат.

В турнира на земя Еди Пенев изигра страхотно съседние и с оценка от 14.266 точки безапелационно спечели първото място.

В изпълненията на успоредка Йордан Александров също показа класа и след страхотно изпълнение и оценка от 14.300 точки и стъпи на първото място. Другият ни представител на този уред Божидар Златанов направи грешка при приземяването и с резултат от 13.333 точки се нареди н 6-та позиция.

Александров записа още едно престижно класиране. В турнира на висилка гимнастикът ни се нареди трети с оценка от 13.333 точки.

България имаше и представители и в надпреварата на кон с гривни – с оценка 13.300 точки Райън Радков се класира 7-ми, а след грешка Теодор Трифонов е 21-ви с оценка от 11.233 точки.

Призьорите получиха парични премии – за първо място 400 евро, за второ 200 евро и за трето място 100 евро.