Баскетболистките на Монтана с успех срещу Рилски спортист

Монтана

Вицешампионът Монтана 2003 надигра носителя на Купата на България за 2024 година Рилски спортист със 79:60 (20:12, 28:11, 20:18, 11:19) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в двубой от седмия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени. Успехът бе трети пореден и общо четвърти за състава на Монтана 2003, който се върна на второто място във временното класиране, а Рилски спортист, който спечели предишната среща между двата тима, допусна трета загуба от седем изиграни мача в този етап от първенството.

Домакините взеха предимство в средата на първата четвърт и до края на началните 10 минути поведоха с 20:12. Баскетболистките на Монтана 2003 продължиха възходящото си представяне до почивката, когато авансът им достигна 48:23. Вицешампионките увеличиха преднината си до 37 точки в третата част, но гостите наваксаха 10 точки от изоставането си до 41:68 преди четвъртите 10 минути. В тях състезателките на Рилски спортист стопиха още малко от пасива си, но без да застрашат по никакъв начин водачеството на Монтана 2003. Домакините имаха предимство в борбата под коша и бяха по-ефективни при стрелбата.

Най-резултатна за победата на домакините от Монтана бе Тери Батъл с с 27 точки и 12 борби. Тая Робинсън се отличи с 15 точки, 6 борби и 11 асистенции, а Янина Тодорова се включи с 13 точки, 6 борби и 5 асистенции.

Деница Манолова бе най-полезна за Рилски спортист със 17 точки, 13 борби и 2 асистенции. Таяриана Чембърс добави 13 точки и 2 борби за гостите.

В следващия кръг на 16 март Рилски спортист приема шампиона Берое в Самоков, докато за Монтана 2003 предстои гостуване на Локомотив София.

По публикацията работи: Светослав Табаков