от 15.00 часа

Ботев Враца победи Етър на старта на 30-ия кръг в Първа лига

Ботев (Враца) спечели с 2:0 срещу Етър (Велико Търново) и остави "болярите" на осем точки зад себе си в битката за оцеляване в българската футболна efbet Лига.

Ботев е 15-и с 22 точки, а Етър остава на последното място с едва 14 от 30 мача.

Етър остана с човек по-малко още в десетата минута, когато Принц Мбаке бе изгонен с втори жълт картон.

Мартин Смоленски откри резултата в 32-та минута, когато получи подаване пред наказателното поле и стреля от дъгата. Топката пък се отклони от Георги Александров и влезе в десния ъгъл на вратата на Ангел Мартинов.

Врачани стигнаха до второто попадение в третата минута на добавеното време. Клери Сербер напредна по дясното крило и изпрати топката пред вратата на гостите, където Даниел Генов я засече и оформи крайния резултат.

По публикацията работи: Борислав Нинов