ПСЖ е на малка крачка от титлата във Франция

Килиан Мбапе

Пари Сен Жермен победи като гост Лориен с 4:1 и е съвсем близо до нова титла във френското първенство 4 кръга преди края. От нея го делят две точки, реално една, заради много по-добрата си голова разлика от втория Монако.

Монегаските отложиха малко развръзката с победа у дома си с 1:0 над Лил, но изостават с 11 точки от лидера. В друга среща от 29-ия кръг Марсилия - Ница 2:2.

Килиан Мапе и компания рано-рано решиха нещата в своя полза през първото полувреме, когато само рамките на три минути реализираха две попадения. Усман Дембеле откри за ПСЖ в 19-ата минута след асистенция на Сени Маюлу. Три минути по-късно Мбапе успя да отклони малко щастливо центриране отляво и да порази целта за 2:0 в полза на гостите.

Точно след час игра Усман Дембеле направи резултата класически, но това, което ще се запомни в 60-ата минута е уникалната аистенция, която Мбапе даде на Дембеле. Французинът преодоля по фамозен начин бранител на Лориен на самата аутлиния преди да даде головия пас към своя съотборник.

Бамба успя да намали пасива на Лориен с гол в73-ата минута, но в последната минута на мача Мбапе вкара втория си гол за крайното 4:1.

По публикацията работи: Светослав Табаков