Александър Георгиев отрази 36 удара, но Колорадо отпадна срещу Далас в НХЛ

Александър Георгиев

Руският национал от български произход Александър Георгиев спря 36 удара, но Колорадо Аваланч отстъпи с 1:2 срещу Далас Старс и отпадна на полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). "Звездите" затвориха серията с четири победи от шест двубоя.

Мат Дюшен преодоля Георгиев 11:42 минути след началото на второто продължение за победата на Далас в Денвър. Така Старс си осигуриха домакинско предимство във финалите на запад срещу победителя от двубоя между Ванкувър Канъкс и Едмънтън Ойлърс.

Георгиев направи едно от спасяванията на деня 25 секунди след началото на второто продължение при удар на Дюшен, след което отрази и опит на Мейсън Мармънт. Стражът на "лавините" обаче не успя да спре 33-годишния център Дюшен, който прекара първите си девет сезона в НХЛ именно в Колорадо, в следващото му чисто положение.

Джейми Бен също се разписа, а Джейк Йотингер направи 29 спасявания за Старс, включително две ключови във второто продължение. Мико Рантанен пък бе точен за Колорадо, който загуби всичките си три домакинства в серията срещу Далас, въпреки че бе с най-добрия домакински баланс в редовния сезон.

Густав Форслинг бе точен 1:33 минути преди края на редовното време и Флорида Пантърс надви с 2:1 Бостън Брюинс, слагайки край на полуфинала в Източната конференция след шест мача. Вицешампионите от миналия сезон ще се изправят срещу Ню Йорк Рейнджърс във финалите на изток.

Антон Лундел направи асистенцията за победата и записа едно попадение, а а Павел Заха вкара единствения гол за Бостън.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от плейофите:

Бостън - Флорида - 1:2