И Алавес победи Хетафе

Алавес - Хетафе

Футболистите на Алавес нанесоха четвърта поредна загуба на гостуващия Хетафе в мач от предпоследния 37-и кръг на испанското първенство, като го надиграха с 1:0. Срещата бе без особено значение и за двата отбора, които не се борят за нищо и се намират комфортно в средата на класирането. Единственото попадение отбеляза Карлос Висенте още в 12-ата минута, който стреля от средна дистанция, но вратарят на гостите Давид Сория допусна грешка и топката се озова в мрежата. Девет минути топката отново влезе във вратата на гостите, но заради засада, гол не бе зачетен. В добавеното време на срещата Илайш Мориба от Хетафе получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

С победата Алавес изпревари в класирането своя съперник, като вече има 45 точки на 10-ото място, а Хетафе е 11-и с 43 спечелени точки.

По публикацията работи: Илиян Христов