Отборът на Бяла стана шампион на България по хандбал за жени

Бяла

Втори мач от Суперфинала в първенството на България по хандбал за жени (играе се до две победи):

Етър 64 - Бяла - 23:33 (10:11)
* Бяла спечели серията с 2:0 победи.

Отборът на Бяла победи като гост Етър 64 (Велико Търново) с 33:23 (11:10) и защити първото си място в първенството на България по хандбал за жени. Възпитаничките на Виктория Жосан взеха втори пореден успех в Суперфинала и завоюваха трета поредна шампионска титла.

Двубоят предложи равностойно първо полувреме, но в началото на втората част гостенките вкараха четири поредни гола, за да поведат с 18:12 и след това нямаха проблеми да стигнат до крайния успех.

За победителките Кръстина Касабова реализира 7 гола, а с по 6 завършиха Мадлен Тодорова и Лидия Ковачева.

Данислава Петрова беше най-резултатна за носителя на националната купа Етър с 11 попадения, а по 3 добавиха Мария Спиридонова и Стефани Петрова

По публикацията работи: Светослав Табаков