Тя може да помага на студентите да открият най-подходящия работен ангажимент и същевременно съдейства на бизнеса за намиране на кадри.
"Искаме да активираме повече студенти да навлязат на пазара на труда. Платформата не е само място за намиране на работа. Чрез нея могат да си взаимодействат институции, компании, вузове, студенти, неправителствени организации. Целта е да изградим екосистема, среда, на върха на която са младите хора, талантите, които да могат да се реализират в страната ни", подчерта пред БНР-Радио София Васка Бакларова, създател на платформата.
Тя обясни, че на сайта студентът може да създаде свой профил, а от попълнените данни ИИ прави автоматично нова автобиография, в която се набляга на талантите, меките умения обучения и квалификации.
Но това не е всичко. Платформата автоматично търси подходящите позиции според профила на кандидата.
Много често самите студенти не знаят кое е най-подходящото за тях, допълни Бакларова. При OMNI Human Development субективният фактор отпада. И резултатите са налице бързо. Студентите няма да губят време на работят не по специалността в процес на търсене.
"Все пак препоръчвам крайното решение за привличане на кандидат за дадена позиция да се взема от човешкия интелект", допълни създателката на платформата.
Проектът вече е представен в София и Пловдив. Ще бъде презентиран и в други университетски центрове на България.
Чуйте разговора на Гергана Пейкова.