45 години от първото излизане в ефир на предаването "Минута е много" ще отбележи екипът и неговите почитатели.
"45 години не стигат. То си остана. Може би беше добре, че спря на върха на одобрението и славата си", каза пред БНР проф. Лилия Райчева.
"Предаването стана бързо популярно, защото предложи нов стандарт в съществуващите до тогава телевизионни състезания. Бях го замислила да е леко и непринудено, като семейна игра около кръглата маса. Години наред включвах студентите си по телевизионна журналистика в целия процес, за да усетят на терен как се прави предаване. Това беше и една от целите ми – от една страна да направя състезателна игра, а от друга страна – да мога да включвам и студентите в нейното правене", разказа тя в предаването "Преди всички".
Проф. Райчева призна, че когато е започвала да прави "Минута е много", не е предполагала, че то ще остави такава дълбока следа в съзнанието на зрителите. По думите ѝ предаването е било направено като по учебник:
"Всички бяха обединени в една такава сплав, че да дадат един добър резултат".
Човечето го измислих като един монтажен каш, за да може да внесе и малко несериозност, и малко симпатичност, допълни проф. Райчева. По думите ѝ Радиото има голяма заслуга за неговото създаване.
Според нея днес телевизиите нямат време да пренастроят аналоговото си мислене към дигиталната среда, в която се развиват.
Цялото интервю на Спас Крайнин с проф. Лилия Райчева в предаването "Преди всички" чуйте в звуковия файл.