Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс заяви, че има "добър шанс" да бъде постигнато търговско споразумение с Обединеното кралство, но бе по-критичен към Европа.
"Със сигурност работим много усилено с правителството на Киър Стармър", каза Джей Ди Ванс в интервю за уебсайта UnHerd. Той подчерта "привързаността" на администрацията на Тръмп към Обединеното кралство и каза, че търговските преговори с кралството имат предимство пред преговорите с други европейски нации. Ванс също подчерта възхищението на президента от крал Чарлз III и това, което той нарече "културен афинитет" на Америка към Обединеното кралство.
Що се отнася до Европа обаче, вицепрезидентът не беше щедър на похвали. Джей Ди Ванс каза, че липсата на военни разходи заплашва да остави европейските нации, с изключение на Великобритания, Полша и Франция, "васал на сигурността на Съединените щати", както той се изрази.
Защитавайки търговската политика на администрацията във Вашингтон, Ванс посочи, че президентът Доналд Тръмп търси само справедливост, но призна, че за да се окаже ефективна политиката служителите, също трябва да реагират на това, което им казва бизнес общността.