Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Засилени проверки на "Пътна полиция" по магистрала "Струма"

Снимка: Кирил Фалин
Чуй новината! Чуй новината:

Стотици МПС-та и пътуващи по АМ "Струма" бяха проверени за часове от екипи "Пътна полиция" при Главната дирекция "Национална полиция" като част от мерките за безпроблемно протичане на предстоящите Великденски празници.

Проверката, която ще продължи 20 часа - вечерта на 17 април, а на 18 април вечерта ще става в района на 53 км на магистралата в посока към град Сандански, малко преди тунела "Блатино", на територията на Кюстендилска област.

Специализираната операция е по метода "широкообхватен контрол" – част  от мерките за нормалното протичане на предстоящите празници. 

Създадена е такава организация при проверката - в три коридора, с необходимото техническо обезпечение за проверка за документи, за употреба на алкохол и наркотици, така че едновременно могат да се проверят до 10 МПС, каза експертът от ГД "Национална полиция" Мария Ботева:

"В момента няма установени водачи за употреба на алкохол. Основните нарушения, които бяха установени, са за неносене на документите, не че ги нямат, не че са неправоспособни, а че са си забравили документите и другото е, че имат невръчени електронни фишове. Някои от хората проявяват желание да си заплатят глобите".

Въпреки напрегнатия трафик по аутобана, а и топлото време, водачите търпеливо изчакваха да ги проверяват:

"Разбира се, че трябва да има такива проверки. Аз съм международен шофьор. Има ефект", сподели водач, който беше спрян за проверка.
По публикацията работи: Недит Георгиева
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна