Това каза след избора на папа Лъв XIV Ива Михайлова, говорител на Католическата църква в България. По думите ѝ, папата продължава да бъде морален лидер и глас на разума, надеждата и любовта.
Това не е първият призив за мир, а продължение на линията на Светия престол, посочи тя след първото послание на новия папа.
Михайлова смята, че новият глава на Римокатолическата църква няма да желае да се афишира като американски папа.
"Всички американци ще го припознаят, но вчера той в тази своя първа реч не каза нито една дума на английски, каза на испански."
Католическата църква в САЩ е много голяма – те имат над 260 епископа, 10-12 кардинала, обясни още Ива Михайлова.
Според нея със сигурност реформата във Ватикана ще продължи.
"Папа Франциск започна широкомащабна реформа. Папа Лъв XIV със сигурност ще продължи нещата, които е направил папа Франциск, по свой начин."
Предстои церемония по интронизацията на новия папа в Рим, уточни говорителят на Католическата църква в България.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.