Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Николай Попов: Единствената институция, която си свърши работата по случая със Сияна, е прокуратурата

Бащата на Сияна Николай Попов в Телиш - 12 април 2025
Снимка: БГНЕС

"Единствената институция, която категорично си свърши работата по случая със Сияна, това е прокуратурата". Това подчерта пред БНР Николай Попов, бащата на убитата на пътя Сияна:

"Досега друга институция не съм видял да свърши нищо въобще по темата за пътната безопасност за всички тези почти два месеца, откакто убиха детето ми. Това са фактите". 
Бащата на убитата на пътя Сияна организира бдение "Нито едно дете повече", което ще се проведе на Международния ден на детето – 1 юни, в София и Пловдив. В столицата то ще се състои на площад "Народно събрание" (Триъгълника на властта). В интервю за предаването "РадиоТочка" по програма "Хоризонт" той даде повече информация за събитието:

"Инициативата е на Сдружение "Ангели на пътя". Аз я подкрепям и съм съорганизатор на мероприятието. Мястото е избрано неслучайно, защото това са трите основополагащи институции в нашата страна. Нарекли сме го бдение това събитие, защото искаме някак си да събудим институциите, да събудим цялото общество, за да кажем "не" на тези убийства на пътя, които продължават вече десетки години и да кажем на тези институции, които се намират в това пространство, че заедно трябва да се обединят и да решат въпросите, които ние им поставяме на дневен ред ежедневно и те не обръщат внимание". 
Цялото интервю с Николай Попов можете да чуете от звуковия файл.
По публикацията работи: Недит Георгиева
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна