Китайският министър на търговията Ван Вънтао и европейският комисар по търговията Марош Шефчович ще проведат още един кръг от разговори в началото на юни в кулоарите на среща на Световната търговска организация в Париж, съобщава китайското държавно електронно издание Global Times.
"Двете страни ще проведат задълбочен обмен по важната тема за икономическото и търговско сътрудничество между Китай и ЕС", посочи близкото до властта в Пекин издание, добавяйки, че разговорите ще помогнат за подготовката за бъдещ обмен на високо ниво.
Тази среща е третата между двете големи икономики през 2025 г., отразявайки забележително засилване на ангажираността между Китай и ЕС на фона на глобалната търговска несигурност.
Последните инициативи включваше среща на Работната група Китай - ЕС за финансово сътрудничество в Брюксел (13-14 май) и 10-тия диалог на високо ниво между Китай и Франция по икономически и финансови въпроси във Франция на 15 май.