Социално напрежение в България може да бъде предизвикано само чрез използването на 3-4 сайта и тролове в социалните мрежи. Това заяви в интервю за "Хоризонт" Георги Ангелов – журналист и експерт по теми свързани с дезинформацията и хибридната война.
"Правя един анализ за медийната собственост, който почти е привършил. Имаме няколко фирми, зад които стоят двама човека. Придобиват сайтове, които са с кликбайт, с жълто съдържание, с дезинформационно. Окрупняват се тези сайтове, което не е добре, защото говори за контрол някакъв над тях. Подобна е била ситуацията в Украйна, докато се усещат късно – 2014 г. Политическите сили за обвързани с икономически групировки, които пък притежават медиите. Ние сме в някаква такава ситуация. Надявам се, че няма да има Украйна, но като пример колко далеч може да стигне и колко е опасно", посочи Ангелов.
Ескпертът е работил за "Свободна Европа", OFFNews, "Дневник" и българското бюро на "Дойче веле", преди да стане старши анализатор в отдела по дезинформация на компанията за медиен мониторинг "Сенсика".
Повече по темата можете да чуете в интервюто с Георги Ангелов, което ще бъде излъчено в предаването "Събота 150".