С тържествена церемония днес ще бъде открита новата академична година в Медицинския университет в Плевен, който вече ще има и нов факултет по ветеринарна медицина, а 600 първокурсници ще получат своите студентски книжки.
Тази година плевенският медицински университет ще посрещне 600 първокурсници. Рекорден е броят на новоприетите студенти по специалността "Медицинска сестра" – 114, както и първия випуск в хибридната специалност "Телемедицина", която се реализира съвместно с Висшето училище по телекомуникации и пощи.
От тази година МУ-Плевен стартира обучение по специалността "Ветеринарна медицина", а първия прием е от 40 студенти. Той е осъществен след две успешни акредитации и решение на Народното събрание за разкриване на Факултет по ветеринарна медицина.
Тържественото откриване на новата академична година е от 9.00 ч. в Летния театър на Ректората и ще продължи с празничен водосвет на Учебна база "Д-р Едуард Хаскел" в Пордим. Там ще бъде изградена и клиника за едри животни.