Eмисия новини
от 09.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Експлозии в квартал на Мюнхен, изгоряла е къща

Засилено полицейско присъствие на мястото на инцидента.
Снимка: Ройтерс

Силни експлозии и изстрели се чуха днес в един от кварталите на германския град Мюнхен. Изгоряла е една еднофамилна къща, а в нея има намерен труп на мъж.

В северната част на Мюнхен от ранните сутрешни часове тече мащабна акция на полицията и пожарната. На място са и специални части, както и сапьори.

По информация на медиите е имало няколко експлозии. Съобщава се и за изстрели. В къщата е открито тяло на мъж. По информация на вестник "Билд" той вероятно е заложил няколко самоделни взривни устройства в къщата на родителите си, подпалил я и след това е отнел живота си. Освен това е намерен още един човек с огнестрелни рани.

Полицията е отцепила района в широк периметър и съветва жителите и шофьорите да избягват мястото.

Огромен облак дим се вижда отдалеч. Полицейският съветник Томас Шелшорн заяви пред "Билд": "В момента няма опасност за населението. Няма и връзка с Октоберфест".

По публикацията работи: Георги Николов
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна