"Единственото, от което зависят, е каква е цената на суровината. Еврото няма нищо общо".
Не внасяме горива и нефт от Русия, отбеляза още той и увери, че няма да има недостиг през зимата.
Председателят на Българската петролна и газова асоциация коментира и готовността на бензиностанциите да работят според разпоредбите на Закона за въвеждане на еврото.
От 8 октомври започва налагането на ефективни санкции по отношение на търговците, които не ги спазват. Периодът на адаптация, при който институциите правят единствено предписания, приключва. От следващата седмица започват съвместни проверки на Комисията за защита на потребителите и данъчните.
"Това, което правим и което е записано в едни насоки, които министърът на икономиката и индустрията издаде, е да обявим двойната цена на видими места за клиента – на информационни табла в самите бензиностанции, на монитори, на бензиноколонките, на стъклата на магазина, на бензиностанцията. Ясно да се покаже каква е цената в едната и в другата валута.
По отношение на касовите апарати бяхме готови още при поставянето на първия срок – 8 август. Нашите системи бяха проверени от данъчните. Инсталирани са вече по обектите".
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.