Причините, поради които Агенция "Пътна инфраструктура" отказа разрешение за провеждането на рали "Пампорово" тази година е, че планинските пътища в района вече са в режим на зимно поддържане и са третирани с пясък и химикали, което води до опасност при шофиране с високи скорости.
Над 30 екипажа, от които 4 от чужбина, са заявили готовност да участват в ралито.
Предварителния план е предвиждал то да бъде и финален кръг от Националния рали шампионат. Заради отказа част от състезателите и организатори на състезанието се събраха на импровизиран протест в Пампорово.
В последния момент ние не можем да реагираме по никакъв начин. Реално погледнато е най-тъжно за всичките тези хора, които са тук с екипажите си. Пилотите са инвестирали страхотни суми, за да са тук с целите си екипажи, за да карат на това рали, коментира дфиректорът на състезанието Тодор Мелемов.