Eмисия новини
от 12.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Голяма ВиК авария наводни улици в "Тракия"

| обновено на 10.11.25 в 10:39
3
Снимка: Дилян Коев, Забелязано в П-в

Голяма ВиК авария наводни сутринта улици в район „Тракия“ и остави няколко блока без вода. Аварията е на магистрален водопровод в района на бл. 94 и е възникнала в 3 вечерта. Живеещите там са без вода. Според жители на района тя е спяла още в 5 сутринта. Възможни са прекъсвания на водоподаването и на високите етажи в града. 

Заради аварията наводнени осъмнаха улиците улиците „Генерал Кисяков“ и „Генерал Дандевил“.Ситуацията е овладяна, след като екипи на пожарната започнаха да отводняват. Вече служители на водното дружество работят по отстраняването й. 

Причината за аварията е старата амортизирана мрежа, подчерта Йордан Чемишев, говорител на ВиК – Пловдив и добави:

"Голям е диаметърът, тъй като е ф 200 водопроводът и се е разляла повече вода. Би трябвало да успеем да я отстраним до края на работния ден", каза Чемишев.

В свое видео Слави Панайотов - The clashers показва как изглежда аварията в "Тракия".


Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени