Мери Бойс Бенд – групата, която възпя смяната на лятото с есента – подготвя поредица от концерти и представя нова песен, "Моето момче". На 25 септември, четвъртък, в концертното студио на Радио Варна от 19 ч. Мария Мутафчиева и "нейното момче"..
Младата, но вече утвърдена певица ALMA посреща есента с първата си самостоятелна песен на български език – "Кажи ми, че е сън". Автори на музиката са самата ALMA и Васил Иванов – Dexter. За създаването на текста, който разглежда страховете и..
Снимки: archives.bnr.bg, bg.wikipedia.org, orgelwettbewerb.at, library-haskovo.org, архив
На 11 октомври Софийската опера представя първата си премиера за новия сезон – изключително популярните "Селска чест" на Пиетро Маскани и "Палячи" на..
Две млади момичета - Елисавета Ташева - eleeza и Рада Илиева – се занимават с пеене от малки, но и създават свои авторски песни. Сега, обединени от..
Калина и Йоана Андрееви се занимават с музика буквално цял живот. Макар и с класическо музикално образование, като дъщери на певицата, диригент и..