Българската снукър федерация спечели правото отново да организира турнир от сериите PTC (Players Tour Championship), след като получи отлична оценка за домакинството през 2012 г.
Най-добрите играчи в световния снукър ще се съберат в София за втора поредна година.
Турнирът Victoria Bulgaria Open ще се проведе от 3 до 9 юни, като телевизионната фаза, в която ще се включат водещите играчи, ще започне на 7 юни.
Двубоите ще са във формат 4 от 7 фрейма и ще се играят в столичната зала "Универсиада".
При археологическите проучвания на територията на Националната художествена академия бяха открити 13 антични гроба. Разкопките започнаха на 11 август, след като при строително-ремонтни дейности на Северната сграда на академията беше регистриран..
"Късо кино в дълъг бус" е името на интригуващо събитие, което ще се проведе от днес до 24 август в Кюстендил. Проектът на студентското читалище "Св. Климент Охридски 1997" – София обединява фестивал за късометражно документално кино от цял свят и..
В "България днес" на 21 Август слушайте: 01:41 – Актуално от България и сънародниците по света 13:47 – От "Капачки за бъдеще" до "Спасителните клубове за бъдеще"- Лазар Радков и доброволката Анелия Илиева гостуват на Радио..
Според статистиката на Изпълнителната агенция по горите в периода от 2010 до 2024 г. на територията на България са възникнали 7115 горски пожара,..
Дори в неясния контекст на руската война в Украйна българите продължават да приемат като най-близки сред международните фактори най-вече европейските..
През нощта ще бъде предимно ясно със слаб вятър от южната четвърт. В петък през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Вятърът ще се обърне..