Връщам се в България, за да намеря половинката от моето сърце, която остана завинаги тук когато моето семейство напусна родината. Тогава бях на 7 години. Това заяви световно известната певица Силви Вартан в препълнената зала за пресконференции на БНР.
Тя е в София за своя трети концерт, който ще се състои на 24 април в голямата зала 1 на НДК и е посветен на нейния последен албум “Силви в Нешвил“, записан в Меката на кънтри и рока в САЩ. След период, в който моите концерти бяха по-скоро от типа рецитали, реших да се върна към нещо по-жизнерадостно и ритмично, каквато е кънтри и рок музиката, обясни г-жа Вартан.
Тя определи като разтърсващо първото си завръщане в родината през 1990 г. Тогава тя видяла отново къщата на дядо си в почти непокътнато състояние. Но страната била „обезкръвена". Затова певицата създава своята фондация „Силви Вартан за България“, която редовно прави дарения на ценна апаратура за терапия на недоносени бебета в много български болници. Отскоро нейната фондация се обръща и към културни проекти. При своето пристигане тя е имала вече възможност да види две от реставрираните с пари от нейната фондация български икони, които ще бъдат част от експозицията на бъдещия Музей на София.
„Останах изумена от познанията и уменията на българските реставратори и работата, която са свършили. Музеят ще бъде много красив и с нетърпение чакам да бъде открит и да мога да го посетя“, заяви иконата на световното „йе-йе“, която преди 50 години е имала щастието да пее с други безспорни идоли на онова време „Бийтълс“. По-късно днес в сградата на Алианс франсез в София тя ще представи втората си книга, издадена на български език - „Дума по дума“.
Коледа е много специален празник за певицата Румяна Коцева. Години наред тя събира семейството и приятелите в дома си – съкровени моменти, които топлят дните ѝ до следващата Коледа. Тази година поп певицата подари емоционално музикално преживяване на..
Румънският президент Клаус Йоханис награди маестро Найден Тодоров с орден "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" за "Популяризиране на културата". Престижната награда е признание за дългогодишните усилия на маестрото в двустранното сближаване. Тя се..
Българистиката е предмет на особена почит в държавния педагогически университет "Богдан Хмелницки" в украинския град Мелитопол. Затова не е изненада, че именно той е домакин на поредното издание на Международни българистични четения "Младите в науката..
За чудесата в живота, за способността ни да следваме пътя и да не предаваме вярата си е новият български филм "Не затваряй очи", който тръгва по кината..
Късометражният филм "Човекът, който не можеше повече да мълчи" – копродукция между Хърватия, Франция, България и Словения, и "Стажантът" с участието на..
VFU (Visionary Font Ultra) – това е наименованието на шрифт, с който третокурсникът от Варненския свободен университет, Володимир Федотов се представя..