Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мизия днес: Ред е на доброволците...

БНР Новини
Снимка: БГНЕС

Продължава отводняването на най-ниските части на Мизия и тази дейност ще се извършва още няколко дни. Всички помпи на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” работят и вече изпомпването на водата се извършва „къща по къща”. Започнала е дезинфекцията на достъпните и почистени дворове, стопански постройки, мазета и къщи.

В бедстващия град сградите са покрити с мухъл, дворовете са в тиня и има купища боклуци, които са били влачени от приливната вълна. Много от пострадалите са възрастни и самотни хора, които няма да успеят сами с почистването, а слънцето напича и калта се втвърдява бързо.

През следващите дни Мизия ще има нужда от повече сърцати хора, които да помогнат на пострадалите от наводнението жители по-бързо да се справят с бедствието.

Васил Гурев, дългогодишен доброволец с богат опит, ръководител на Националния екип за работа при бедствия, аварии и катастрофи към БЧК, организира спонтанно дошлите да помагат хора чрез създадения „Център на доброволеца” в Мизия. Чуйте какво сподели той за Радио България:







Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Христо Йоцов е носителят на държавната награда "Свети Паисий Хилендарски" - 2025

Професор Христо Йоцов  – джаз инструменталист, композитор, аранжор и педагог, е тазгодишният носител на държавната награда  "Свети  Паисий Хилендарски". Наградата му беше връчена на церемония в Министерския съвет от премиера Росен Желязков...

публикувано на 14.11.25 в 18:53

Студените утрини и златната есен продължават и в края на седмицата

В събота минималните температури ще са от 0 до 5°, в София ще е около 0°. През следващото денонощие не се очаква промяна в синоптичната обстановка. През деня ще е предимно слънчево. В Дунавската равнина ще е мъгливо, а през нощта и в часовете до обед..

публикувано на 14.11.25 в 18:30

Иво Иванов от Радио България е сред завършилите XI майсторски клас на БНР

На тържествена церемония бяха връчени дипломите от XI майсторски клас по радиожурналистика на Българското национално радио – БНР Академия . Лекционно-практическите занимания в съвременни форми на радио журналистиката надграждат професионалните знания..

публикувано на 14.11.25 в 14:05