Двете солистки – Сара Чакърова и Лора Маркова са 6-годишни, когато участват с „Играчка-плачка“ в конкурса „Сладкопойна чучулига“ в Бургас и носят на автора й Красимир Милетков първа награда. Заглавието на тази песен се оказва пророческо: в игрите започва тяхното приятелство. Заедно двете момичета пеят във вокалната група „Бон-Бон“ и участват в много концерти и студийни записи. Сара става една от най-малките водещи в телевизионното предаване „Бон-Бон“, а характерният глас на Лора често звучи и в записи на рекламни клипове.
През 2009 година Сара и Лора постъпват в Националното музикално училище „Любомир Пипков“ в София. Сара се записва да учи ударни инструменти в класа на Мария Палиева. Само две години по-късно е отличена като най-млад участник в Международния конкурс „Музиката и земята“ в София. През 2012-та година получава първа и Голямата награда на името на проф. Анатоли Иванов в Международния перкусионен конкурс „Винер Кланг“ в Мюрццушлаг, Австрия. В биографията й има и Златен медал от „Свирел“ в Словения.
За себе си Сара казва: Аз съм зодия Телец, обичам да играя футбол, да свиря на барабани и да пея. Моя приятелка е Лора. Имам зайче, таралеж, две костенурки и куче, но те са при баба ми.
Момичетата навсякъде са заедно, и двете свирят и на пиано и участват в клавирни концерти. За разлика от Сара, Лора Маркова постъпва в НМУ в класа на Благородна Танева и „неин“ инструмент става цигулката. Посвещава му се като истински музикант – с много старание и упоритост, които скоро й носят успех. Сред отличията й са: Сребърен медал на Националния конкурс „Орфеева дарба“ през 2010-та година, първа награда от Националния конкурс „Светослав Обретенов“ в Провадия (2012 г.) и първа награда на IX Международен конкурс „Млади виртуози“, София през 2013-та година. А на конкурса в град Ниш, Сърбия, Лора печели и Специалната награда с максимален резултат от 100 точки в група от 40 участника. В Българското национално радио Лора направи запис на Фантазия „Кармен“ от Бизе-Франц Дрдла.
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..
“Борис Христов – Посланик на българската песен” – така е озаглавен концертът на оперният певец Пламен Бейков и на пианистката Божена Петрова, който ще се състои тази вечер в Първо студио на БНР. “ Програмата е опит за реконструкция на творческите..
Деси Добрева не за първи път се обръща към една от вечните български песни. След като преди години в "Двама" певицата представи своя версия на "Вървят..