За пореден път Международният фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ ще превърне Пловдив в град на музика от най-висока класа. От 26 май до 21 юни форумът, койтое носител на наградата „Музикален проект на годината“на БНР, ще представи пред публиката най-актуалните изпълнители от световните сцени. Откриването на програмата е поверено на български пианист, чието изкуство е получило високо признание у нас и в чужбина. Евгени Божанов ще се изяви като камерен изпълнител в компанията на немският си колега Валентин Радуцио, определян от пресата в Германия като един от големите челисти на нашето време. Заедно са за първи път на българска сцена, въпреки че много активно концертират като дуо в Германия. Кои са другите акценти в програмата научаваме, от артистичния директор на фестивала Мила Павлова:
На 16 ноември 2025 г. в 19.30 ч. в католическата катедрала "Св. Йосиф" в София ще се проведе бароков концерт, посветен на празника на покровителката на църковната музика – римската мъченица св. Цецилия. Концертът "Cantantibus organis" е част от..
Още с появата си на българската музикална сцена преди почти 20 години, рок музикантът Тома Здравков ни спечели с автентичното си присъствие. Макар и посветен основно на рокендрол, пънк и кънтри звука, Тома винаги е бил далече от образа на лошо момче –..
Вълнуващо преживяване предлага Европейският музикален фестивал на столичните меломани на 10 ноември. 2500 години от основаването на легендарния с красотата си италиански град Неапол ще бъдат отбелязани със специално събитие – концерт на формацията Ars..
На 16 ноември 2025 г. в 19.30 ч. в католическата катедрала "Св. Йосиф" в София ще се проведе бароков концерт, посветен на празника на покровителката на..
Още с появата си на българската музикална сцена преди почти 20 години, рок музикантът Тома Здравков ни спечели с автентичното си присъствие. Макар и..