На 28 април у нас за първи път беше представлението на едноактната опера „Вилиси“ от Джакомо Пучини. Това е поводът да ви представим още две непознати опери на композитора – „Лястовичката“ и „Едгар“.
„Лазарица“ оглави класацията на слушателите на Радио България за миналия месец. Жребият избра тримата, които ще получат подарък – диск с последната продукция на БНР: Александър Устинович – Русия, Клаудио Герлах – Бразилия и Ханс Вернер Лолике – Дания.
Снимки: ubc-bg.com, Личен архив на Людмила Хаджиева, parashkevhadjiev.eu, wikiwand.com
На 24 ноември Соня Йончева за пореден път дебютира бляскаво на сцената на Метрополитън опера в Ню Йорк. Тя вече е представяла ролята на Мадалена от "Андре Шение" на Умберто Джордано в Миланската Скала през 2023 г. и във Виенската държавна опера през..
Почитателите на шлагерната музика и експресивното сценично присъствие със сигурност очакват предколедната среща с Веселин Маринов. Вече е дългогодишна традиция певецът да прави концерт в Националния дворец на културата преди рождественските празници,..