Днес е кулминацията на дългия празничен уикенд 11-13 януари, в който се открива проектът „Пловдив – европейска столица на културата 2019”. Спектакълът „Ние сме всички цветове“ ще бъде в самото сърце на града на издигнатата специално за целта 360-градусова сцена. Над 1500 участници от България и чужбина ще пресъздадат мащабна цветна метафора на всички основни теми от програмата на „Пловдив 2019“ и на тяхното свързване под мотото „Заедно“. Официалната част е от 19 до 20 часа, като след това програмата продължава с музикални изпълнения. Съпътстващи събития са предвидени на различни места в центъра на Пловдив – фестивал на храната на площад „Централен“, изложба с фрагменти и части от Берлинската стена на площад „Римски стадион“, а в артистичния квартал „Капана“ ще има две сцени и специално издание на „Капана фест“. Всички заведения и ресторанти в централната градска част ще работят до късно. Желаещите да наблюдават откриващата церемония ще трябва да преминат през един от 23-те контролно- ропускателни пункта, обособени от полицията. За гостите на града са предвидени четири безплатни буферни паркинга. Очакваме над 30 хиляди души на откриващото мероприятие – заяви директорът на полицията в Пловдив Атанас Илков и увери, че са взети всички антитерористични мерки при провеждането на събитието.Над 180 са акредитираните журналисти за откриващия уикенд. 50 от тях са представители на популярни международни медии с многомилионна аудитория, които ще излъчват на живо встъпителния спектакъл. Сред тях са екипите на Евронюз, Дойче Веле и Франс прес.
История като на кино – казваме си често, когато ни разкажат невероятен сюжет или дочуем такъв от съседна маса в някое кафене. Но именно киното сякаш помага на днешния дигитално зависим човек, за когото вълшебните светове от хартиените книги са..
След успеха на фестивала "Ние сме децата на реката" през септември, гражданска фондация отново си партнира с пловдивския район "Централен". Този път поводът е специална изложба, която показва детски рисунки, вдъхновени от природата. Пловдивчани и..
В Централното фоайе на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ беше открита фотоизложбата „По следите на Михайло Парашчук“, посветена на творчеството на украинския скулптор и неговия принос към българската архитектура...
Художест вена галерия насред гората – на това оприличават очевидци крайпътната чешма с беседка край момчилградското село Конче в Родопите. Началото на..
"Вечният годеник" е първият публикуван на български роман на известната френска писателка Аниес Десарт. Преводът е на Силвия Колева. Историята се..