Two Men Orchestra е събирателен образ на Николай Иванов О. М. и Петър Йорданов-Бъни, доказали във времето своя афинитет към етнои уърлд музиката. Николай Иванов е артист с многостранни интереси в богатия културен свят. Като композитор има зад гърба си музика за над 50 филма, театрални и балетни постановки, получил е и много награди. Съчетава ангажиментите си с интензивна концертна дейност. Свирил е в почти всички европейски страни, в Далечния и Близкия Изток, в Африка. Изнася самостоятелни концерти, както и с група ОМ, свири на различни инструменти. По образование е художник, така че чрез четката също претворява възгледите си за заобикалящия го свят. Изкуството е неговият „личен мост“ между Изтока и Запада, между духовния и материалния свят. Николай Иванов обича да синтезира нови идеи с традиционни, да търси вдъхновение в пространството между джаз и авангард.
Петър Йорданов-Бъни е перкусионнист и композитор. Както повечето млади хора, обича да експериментира, като използва най-различни инструменти. Сред тях са кахон, джембе, африканска калимба и др. Бъни участва в различни проекти и концерти, води работилници по ударни инструменти, организира фестивали (Sofia Fusion Fest, „Беглика Фест“ и др.). Той е и един от съоснователите на етноформацията „Оратница“, с която е концертирал в Европа, САЩ, Русия и Далечния Изток. Често свири на сцените на Народния театър „Иван Вазов“ и театър „Българска армия“.
Всички темброви комбинации на инструментите, които ползваме в този проект, са много сполучливи – допълва Николай. – Двамата с Петър сме компактни като дуо, а сме и атрактивни като композитори. В реално време записваме фрази, върху които наслагваме звуци и ритъм. Предлагаме музика, която е интересна и не е комерсиална. Наблюдавайки интереса на публиката към концертите ни, аз оценявам проекта като много успешен. На повечето места у нас, където го представихме вече, хората приеха музиката ни много емоционално. И двамата с Петър сме убедени, че това, което правим, има смисъл. Надявам се да го доразвиваме. Турнето ни продължава с концерт в Кикинда – град в Северна Сърбия. Следват Сегед и Будапеща – Унгария. Първият концертен тур завършва в Букурещ – Румъния. В България продължаваме с Варна, Русе, Бургас и Пловдив.
От 10 юли до 14 септември столицата ще живее в ритъма на Sofia Summer Fest. В тон с летния сезон, събитията се провеждат на открито – в Южен парк II, зад музея "Земята и хората". Шестото издание на фестивала се открива с концерт на легендата Васил..
Юбилеен XXV Международен майсторски клас на световноизвестното сопрано Райна Кабаиванска ще се проведе в София, съвместно с Нов български университет. Желаещите да се включат могат да кандидатстват до 25 юли , а самият майсторски клас ще се..
" Ако нотните редове приличат на телеграфни жици, с накацали по тях лястовички, то със своите хиляди ноти той е опасал цялата българска земя и върви Маестрото все по тях, за да търси бялата лястовичка на щастието. Удивително е, че не я търси за..
Пясък, вода, лъчи, по поляните – роса… Всичко това откриваме в новата авторска песен на Teddy Velvet "Моето сега", в която се включват най-скъпите за..