Под мотото „Заедно отново“ „Къщата на мексиканската графика“ в Стария Пловдив привлича посетители с творбите на Красимир и Мария Слабакови и техния син Стефан. Семейството прави за първи път обща изложба в Пловдив – редом с постоянната експозиция на именития български художник-живописец Цанко Лавренов (1896 – 1978). Семейната изложба е разположена в една от залите на т.нар. Мексиканска къща. Представени са няколко скулптури от дърворезба на Красимир, авторски бижута на Мария и картини на Стефан. Въпреки че живеят и творят известно време в САЩ, те съхраняват в себе си духа на българската култура. С експозицията си „Заедно отново“ творците отправят послание към публиката, че единението и любовта в семейството са бъдещето и силата на България.
Експозицията може да бъде видяна до 26 август и е част от програмата на проекта Пловдив - Европейска столица на културата 2019.
"Вечният годеник" е първият публикуван на български роман на известната френска писателка Аниес Десарт. Преводът е на Силвия Колева. Историята се заплита в ритуалната зала в кметството, където малко момченце се обяснява в любов на момиченце на..
Художест вена галерия насред гората – на това оприличават очевидци крайпътната чешма с беседка край момчилградското село Конче в Родопите. Началото на градежа е дадено през 1985 г. от бащата на Юсеин Юсуф, а година по-късно, когато той почива, делото е..
Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ-БАН) открива днес изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра на София, под купола на Ларгото. Експозицията представя вписаните в периода 2008-2024 г. 44..
Художест вена галерия насред гората – на това оприличават очевидци крайпътната чешма с беседка край момчилградското село Конче в Родопите. Началото на..
"Вечният годеник" е първият публикуван на български роман на известната френска писателка Аниес Десарт. Преводът е на Силвия Колева. Историята се..